ЗА НАСНие сме Деспина Несторовска (дипломиран инженер архитект) и Никола Миланов (дипломиран економист). Фирмата ја основа нашиот татко, Васе Миланов на крајот од 1999 година. По струка е дипломиран градежен инженер, кој од самото дипломирање работи на својата струка. Најпрвин во ПОС РУДНИЦИ “ЗЛЕТОВО”, а од 1995 година како претприемач. Потекнува од занаетчиска фамилија, по татко столар.

Знаеме дека градителството од секогаш било тежок занает. Нашиот татко знаеше дека ќе биде тешко кога почнуваше да работи како претприемач. Тоа не нé обесхрабри ниту нас кога почнавме да работиме со него.

РОЈАЛ Васе е фамилијарна фирма. Денеска работи стабилно, исто какви што се и нејзините градби. Во текот на годините имаме изведено градежни работи на преку 180 објекти низ Република Македонија. Денеска сме посветени на инвестирање во станови кои се градат според наши стандарди, кои се за нијанса повисоки и построги од стандардните згради. Нивото на квалитет го дефиниравме во согласност со ИСО9001 и ИСО50001 стандардите со кои сме сертифицирани на меѓународно ниво од ТУВ НОРД; како и од најважниот за нас критериум - ОЦЕНКАТА НА КУПУВАЧИТЕ! Токму затоа кај нас повторно купуваат исти клиенти.

Она што нé разликува од другите е пораката од нашиот татко, која денеска строго ја применуваме: НЕ Е САМО ДО УПОТРЕБАТА НА КВАЛИТЕТЕН ГРАДЕЖЕН МАТЕРИЈАЛ, ТУКУ И ДО НАЧИНОТ НА КОЈ ИСТИОТ СЕ ВГРАДУВА.

ГРАДИМЕ КАКО ЗА СВОЈА ДУША.

НАШИ ОБЈЕКТИ

3

БОТЕ БОЦЕВСКИ 1Г, СКОПЈЕ

Неретко се среќаваат луѓе што не сакаат да живеат во голема зграда со многу станови, особено оние кои претходно живееле во куќа и сакаат да си го задржат интимниот стил на живеење. Градејќи зграда со само 9 станови, сметаме дека го постигнавме тоа.
Изградивме модерен станбен објект во населба Кисела Вода, позади студентскиот дом Пелагонија на ул. Боте Боцевски 1Г, на само 15 мин. пеш од градскиот плоштад. Изграден е на улица која има одлична сообраќајна поврзаност со главни булевари и улици.

2

БАНСКО 9, СКОПЈЕ

Во денешно време на динамично секојдневие, со гужви и трчаници, секој човек тежнее да избега од градската гужва, но сепак да биде не е многу далеку од своето работно место и централното градско подрачје. Зарем не е идеално? Ние ви го овозможивме токму тоа. Изградивме станбен објект на одлична локација за сите оние кои сакаат да живеат во помирна населба, но сепак да се на неполни 10тина минути до центарот на градот.

4

МИШКО МИХАЈЛОВСКИ 57, СКОПЈЕ

Урбаниот стил на живеење е незаменлив. Постојано сте во тек со градските случувања, во непосредна близина имате средни и основни училишта, градинки, кафулиња, продавници за здрава храна, пиљари, големи маркети, банки, бутици за облека и чевли, трговски центри и сите други институции кои им се потребни на граѓаните за секојдневно функционирање и сите тие не повеќе од неколку минути пеш.

IMAG1998

ВЕРА ЈОЦИЌ 9, СКОПЈЕ

Модерен станбен објект во населба Кисела Вода, на ул. Вера Јоциќ бр.9, спроти влезот на економското училиште Васил Антевски Дрен. Одлична локација на само 15тина минути пеш до градскиот плоштад.  Се наоѓа во непосредна близина на објектите кои ги имаме градено на ул. Боте Боцевски 1Г и на ул. Мишко Михајловски бр.57.

About

Use this section to showcase important details about your business.
Everything you see here is responsive and mobile-friendly.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla nec massa enim. Aliquam viverra at est ullamcorper sollicitudin. Proin a leo sit amet nunc malesuada imperdiet pharetra ut eros.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla nec massa enim. Aliquam viverra at est ullamcorper sollicitudin. Proin a leo sit amet nunc malesuada imperdiet pharetra ut eros.

Mauris vel nunc at ipsum fermentum pellentesque quis ut massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Maecenas non adipiscing massa. Sed ut fringilla sapien. Cras sollicitudin, lectus sed tincidunt cursus, magna lectus vehicula augue, a lobortis dui orci et est.

 • YOUR SKILL #1
 • YOUR SKILL #2
 • YOUR SKILL #3
 • YOUR SKILL #4

YOUR TEAM

Prove that you have real people working for you, with some nice looking profile pictures and links to social media.
Uploaded image

ASHLEY SIMMONS

Project Manager
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque
Uploaded image

TIMOTHY SPRAY

Art Director
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque
Uploaded image

TONYA GARCIA

Account Manager
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque
Uploaded image

JASON LANE

Business Development
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque

ПОСЛЕДНИ ПУБЛИКАЦИИ

HJ

Овонеделна препорака од нашите архитекти – Совети како да уредите мал стан

Малите станови доколку се внимателно испланирани можат да бидат исто толку фукционални како и големите. Денес ќе Ви дадеме неколку препораки од нашите архитекти за тоа како да уредите мал простор. Палета на бои Во ваков вид на простори важно е да се користат светли повеќе…

11

Договор за купопродажба – На што да треба да внимаваме?

Сите ние при купување на нов дом највеќе се фокусираме на квалитетот и удобноста на домот, но неретко го забораваме оној бирократски дел од купопродажбата кој е круцијален во процесот. Откако ќе одберете стан, брокерите Ви нудат преддоговор и договор за купоподажба кои им даваат повеќе…

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

1518389216552

Да го прославиме заедно месецот на љубовта и виното

РОЈАЛ Васе како и секогаш се грижи за своите клиенти, па така за денот на вљубените подруваме 500гр чоколадо и вино Black Rose – special edition направено по стар рецепт. Ивестете ги Вашите пријатели и добијте подарок!!! Се што треба да направите е да ги повеќе…

Capture st4

Стан за продажба

Модерен станбен објект во населба Кисела Вода, на ул. Вера Јоциќ бр.9 (спроти влезот на економското училиште). Одлична локација на само 15тина минути пеш до градскиот плоштад. Проектирано со максимално искористена површина, без загуба на површини, со вградени елементи на фенг шуи. Сообраќајно добро поврзано. повеќе…

РЕКОА ЗА НАС

 • Ројал Васе ги монтираа прозорците на нашата куќа. Прозорците беа квалитетно изработени. Монтажата е професионално направена. Со задоволство би ги препорачал на сите.

  Препорака за: Изработка и монтажа на ПВЦ прозорци на индивидуален станбен објект – куќа
  Јусуфи Х.
 • Јас како сопственик на земјиште и Ројал Васе како инвеститор на градба на зграда, склучивме договор за соинвеститорство. Многу сум задоволен од соработката со фирмата, од коректниот однос во целиот период додека траеше изградбата. Доколку ви е потребен добар инвеститор за градба ги препорачувам Ројал Васе.

  Препорака за: заедничка градба со инвеститор
  Дејан Шкилевиќ
 • Изработката на проектот беше согласно на договорот и на време изработен. Градежното одобрение беше издадено без проблем. Задоволен сум од соработката.

  Препорака за: Изработка на проект
  Виктор Саздов
 • Изработката на проектот беше направена во договорениот рок. Градежното одобрение беше издадено без никаков проблем. Од соработката сум задоволен во целост и би ги препорачал на други заинтересирани страни.

  Препорака за: изработка на проект
  Тони Мијалковски
 • Задоволен сум од соработката со Ројал Васе. Проектот беше изработен согласно со договорот и на време. Градежното решение беше издадено без проблем. Ги препорачувам доколку и вие имате потреба од изработка на проект.

  Препорака за: купување на проект на куќа
  Миле Јанкуловски
 • Професионални и исполнителни, вистински мајстори во својата работа. Чест и задоволство е да се соработува со вас.

  Препорака за: купување на стан
  Душан Тошев
 • Одлични и стабилни партнери на кои можете да се потпрете во секое време.

  Препорака за: купување на стан
  Сојанче Тасевски
 • Станот што го купив од Ројал Васе е изработен квалитетно и според сите стандарди, вградени се високо квалитетни матерјали кои будат чуство на топлина и удобност.

  Препорака за: купување на стан
  Дарко Стамболиски
 • Само пофални зборови – Супер.

  Препорака за: купување на стан
  Илчо Николов
 • Би ве препорачал на секој што сака да купи стан.

  Препорака: за купување на стан
  Филип Лазаревски