ЗА НАС

РОЈАЛ Васе е фамилијарна фирма. Денеска работи стабилно, исто какви што се и нејзините градби. Во текот на годините имаме изведено градежни работи на преку 180 објекти низ Република Македонија. Денеска сме посветени на инвестирање во станови кои се градат според наши стандарди, кои се за нијанса повисоки и построги од стандардните згради. Нивото на квалитет го дефиниравме во согласност со ИСО9001 и ИСО50001 стандардите со кои сме сертифицирани на меѓународно ниво од ТУВ НОРД; како и од најважниот за нас критериум - ОЦЕНКАТА НА КУПУВАЧИТЕ! Токму затоа кај нас повторно купуваат исти клиенти.

Она што нé разликува од другите е пораката од нашиот татко, која денеска строго ја применуваме: НЕ Е САМО ДО УПОТРЕБАТА НА КВАЛИТЕТЕН ГРАДЕЖЕН МАТЕРИЈАЛ, ТУКУ И ДО НАЧИНОТ НА КОЈ ИСТИОТ СЕ ВГРАДУВА.

ГРАДИМЕ КАКО ЗА СВОЈА ДУША.

НАШИ ОБЈЕКТИ

madzhari

МАЏАРИ-ХИПОДРОМ

Шест станбени единици се распоредени во два засебни објекти. Овие два објекти нудат можност за интимност и мирен живот. Станбените единици се со три спални соби, што ги прави погодни за фамилии со деца, особено за тие што работат од дома или бараат живеалиште надвор од градскиот метеж. Близината до училишта и до главната улица во Маџари, ги прави овие два објекти привлечни за луѓе кои бараат мирно окружување со можност за паркирање без проблеми.

ohr

ОХРИДСКА 44

Објектот се наоѓа на ул. Охридска бр. 44 во центарот на градот. Во непосредна близина е Народната банка, трговскиот центар ВЕРО ЏАМБО, како и железничка станица. Поради добрата инфраструктурна поврзаност, локацијата е погодна за канцеларии, како и за домување. Покрај близината на основни и средни училишта, факултети, блиску е и кејот на Вардар, па со својата микро поставеност и неизложеност на главна улица овој објект нуди комфорно домување особено за фамилии со деца кои имаат потреба од брз пристап до секојдневните потреби.

Објектот поседува 22 станбени единици проектирани со една, две или три спални соби.

3

БОТЕ БОЦЕВСКИ 1Г, СКОПЈЕ

Неретко се среќаваат луѓе што не сакаат да живеат во голема зграда со многу станови, особено оние кои претходно живееле во куќа и сакаат да си го задржат интимниот стил на живеење. Градејќи зграда со само 9 станови, сметаме дека го постигнавме тоа.
Изградивме модерен станбен објект во населба Кисела Вода, позади студентскиот дом Пелагонија на ул. Боте Боцевски 1Г, на само 15 мин. пеш од градскиот плоштад. Изграден е на улица која има одлична сообраќајна поврзаност со главни булевари и улици.

2

БАНСКО 9, СКОПЈЕ

Во денешно време на динамично секојдневие, со гужви и трчаници, секој човек тежнее да избега од градскиот метеж, но сепак да биде не е многу далеку од своето работно место и централното градско подрачје. Зарем не е идеално? Ние ви го овозможивме токму тоа. Изградивме станбен објект на одлична локација за сите оние кои сакаат да живеат во помирна населба, но сепак да се на неполни 10тина минути до центарот на градот.

DSCN75361

МИШКО МИХАЈЛОВСКИ 57, СКОПЈЕ

Урбаниот стил на живеење е незаменлив. Постојано сте во тек со градските случувања, во непосредна близина имате средни и основни училишта, градинки, кафулиња, продавници за здрава храна, пиљари, големи маркети, банки, бутици за облека и чевли, трговски центри и сите други институции кои им се потребни на граѓаните за секојдневно функционирање и сите тие не повеќе од неколку минути пеш.

IMAG1998

ВЕРА ЈОЦИЌ 9, СКОПЈЕ

Модерен станбен објект во населба Кисела Вода, на ул. Вера Јоциќ бр.9, спроти влезот на економското училиште Васил Антевски Дрен. Одлична локација на само 15тина минути пеш до градскиот плоштад.  Се наоѓа во непосредна близина на објектите кои ги имаме градено на ул. Боте Боцевски 1Г и на ул. Мишко Михајловски бр.57.

20191003_102056

ДИЧО ПЕТРОВ 6, СКОПЈЕ

Дали некогаш сте си ја замислувале Вашата совршена локација за живеење? Во урбано подрачје на градот, но сепак тивко, училиште за Вашите најмили во непосредна близина, добра инфраструктурна поврзаност. Звучи идеално зарем не?

Објектот на ул.Дичо Петров бр.6 е само 1.9км оддалечен од градскиот плоштад. Основното училиште Партенија Зографски е во непосредна близина, така што нема да морате да се грижите за безбедноста на Вашето дете на патот до училиште, додека автобуската постојка за линијата 24 е на само 200 метри.  Тука можете да ја почуствувате убавината на модерното и урбано живеење, без да се откажете од тивкиот и мирен начин на живеење, без градската бучава.

20200319_133659

ЧЕДОМИР КАНТАРЏИЕВ 22 – ЦРНИЧЕ, СКОПЈЕ

Дали сте во потрага по мирна оаза во која ќе бидете изолирани од градската бука, но сепак доволно блиску до центарот на градот? Тогаш вистинската населба за Вас е Црниче. Стара скопска населба со местоположба која нуди тивка околина, добра инфраструктурна поврзаност и поглед кој никогаш не престанува да воодушевува. Црниче е населба во подем и има се што му е потребно на едно семејство. Во непосредна близина има маркети, колонијали, автобуска станица. И сето тоа е на само неколку минути оддалеченост!!!  Сето ова споено со квалитетот на градба кој ние го нудиме, добивате домување со повисоки стандарди.

 

no images were found

render 2

ГЕОРГИ ДИМИТРОВ 17Б, СКОПЈЕ

Модерен станбен објект на ул. Георги Димитров бр.17Б во населба Кисела Вода, во непосредна близина на економското училиште Васил Антевски Дрен. Објектот се наоѓа во мирна урбана средина а сепак блиску до центарот на градот. Околу објектот има развиена сообраќајна инфраструктура било да одите пеш, со автомобил или да користите јавен градски превоз. Во близина на објектот се наоѓаат основните училишта Партенија Зографски и Круме Кепески, детската градинска Весели Цветови – Мимоза, трговскиот центар Кисела Вода, како и голем број на продавници, маркети, банки и други институции.

rk4-min

РИЛСКИ КОНГРЕС 98, СКОПЈЕ

Модерен станбен објект на улица Рилски Конгрес број 98 во населба Црниче, Општина Кисела Вода, во непосредна близина на ресторан Биљана. Објектот се наоѓа на падините на Водно на 1,9км од центарот од каде се пружа поглед на градот. Објектот се наоѓа на пристапна улица која е поврзана со организиран градски превоз.

Објектот е проектиран со 4 станбени единици кои ќе ги задоволат сите стандарди за топол современ дом.
На 06.03.2021 година поставена е темелна плоча.

mia5-min

МИХАИЛ И ЕФТИХИЈ 31, СКОПЈЕ

Модерен станбен објект на улица Михаил и Ефтихиј број 31 во населба Кисела Вода, на улицата позади Економското Училиште Васил Антевски – Дрен. Објектот се наоѓа во модерна урбана средина на 1,5км. од цетралното градско подрачје. Поставен е на пристапна улица и во непосредна близина се наоѓа и автобуска постројка за организиран градски превоз. Во близина е Основното Училиште Кирил Пејчиновиќ како и градинката Весели Цветови клонот Сончоглед. Во околината има голем број на маркети, банки, продавници, бензинска пумпа како и други институции.

Објектот е проектиран со 44 станбени единици кои ќе ги задоволат сите стандарди за топол современ дом.
На 03.03.2021 година поставена е темелната плоча.

About

Use this section to showcase important details about your business.
Everything you see here is responsive and mobile-friendly.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla nec massa enim. Aliquam viverra at est ullamcorper sollicitudin. Proin a leo sit amet nunc malesuada imperdiet pharetra ut eros.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla nec massa enim. Aliquam viverra at est ullamcorper sollicitudin. Proin a leo sit amet nunc malesuada imperdiet pharetra ut eros.

Mauris vel nunc at ipsum fermentum pellentesque quis ut massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Maecenas non adipiscing massa. Sed ut fringilla sapien. Cras sollicitudin, lectus sed tincidunt cursus, magna lectus vehicula augue, a lobortis dui orci et est.

 • YOUR SKILL #1
 • YOUR SKILL #2
 • YOUR SKILL #3
 • YOUR SKILL #4

YOUR TEAM

Prove that you have real people working for you, with some nice looking profile pictures and links to social media.
Uploaded image

ASHLEY SIMMONS

Project Manager
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque
Uploaded image

TIMOTHY SPRAY

Art Director
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque
Uploaded image

TONYA GARCIA

Account Manager
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque
Uploaded image

JASON LANE

Business Development
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc dapibus, eros at accumsan auctor, felis eros condimentum quam, non porttitor est urna vel neque

ПОСЛЕДНИ ПУБЛИКАЦИИ

BeFunky Collage

Интересни факти за едни од најпознатите градби во светот

Пирамидите во Египет Пирамидите првично биле прекриени со сјаен мермерен слој. Тој допринесувал кон нивната монументалност и вистински ја праставувал големината на фараоните. Тие со тој слој би биле видливи дури од планините во Израел. Но за жал овој слој е разрушен за време на повеќе…

2

Како да ги користите светлите бои во уредувањето на домот

Светлите бои се враќаат во уредувањето на просторот и тоа на голема врата. Во продолжение следуваат шеми и предлози за тоа како да ги примените. Доколку не сте сигурни со боите, започнете со светли декорации за да видите дали ќе ви се допадне. Деталите прават повеќе…

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

РЕКОА ЗА НАС

 • Лубезност со клиентите а пред се професионалност во работата.

  Препорака за: Купување на стан
  Благоја Стеваноски
 • Задоволна сум од целокупната работа во изградбата на станови. РОЈАЛ Васе се инвеститори од доверба, исполнителни во однос на договореното

  и секогаш љубезни со своите клиенти.

  Препорака за: Купување на стан
  Маја Бањанска
 •         Почитувањето на роковите е нивна основна вредност и темел на сите активности.Во врска со градбата би кажал дека градат квалитетно со солидни материјали и добра изолација.Во мојот случај условите според договорот се исполнети, и за мене најважно станот беше завршен на време согласно договорот.

  Препорака за: Купување на стан
  Зоран Станковски
 • Секој што сака да купи стан им го предлагам РОЈАЛ Васе. Како што се договоривме, така бидна.

  Препорака за: Купување на стан
  Тони Младеновски
 • Продавачот, РОЈАЛ Васе, одликува со голема професионалност во работата, што подразбира примена на современи стандарди во областа на изградба на станови за домување, употребата на квалитетен градежен материјал, запазување на договорени рокови, постојана комуникација со купувачите на становите. Она што особено остава впечаток е љубезниот однос на вработените, постојаната комуникација и достапност во секое време.

  Препорака за: Купување на стан
  Гордана Трајкова Костовска
 • Од РОЈАЛ Васе купив стан на ул.Банско бр.9. Станот е изведен согласно договорот и барањата, без забелешки.

  Препорака за: Купување на стан
  Петрушевски Ѓорѓи
 • Само пофални зборови за фирмата РОЈАЛ Васе. Одличен квалитет, одлична соработка и запазување на рокови. Ги препорачувам како инвеститори од каде може да купите наистина квалитетен стан.

  Препорака за: Купување на стан
  Елена Мирчовска
 • Коректен и професионален однос. Исполнети услови според договорот и искажана добра воља за одредени интервенции по наше барање.

  Препорака за: Купување на стан
  Ангелчо Панов
 • Јас Горан Петровски од Пробиштип сопственик на стан 9 изјавувам дека сум особено задоволен од соработката со РОЈАЛ Васе. Нивниот оснос кон клиентите е сосема коректен и пријателски. Немам никакви замерки кон нивниот однос и само да ги пофалам за нивната професионалност.

  Препорака за: Купување на стан
  Горан Петровски
 • Станот што го купив од РОЈАЛ Васе е квалитетно направен и завршен на време согласно договорот. Кога ќе влезам во станот имам чуство на топлина и конфор.

  Препорака за: Купување на стан
  Ката Стојановска