Tribeca Loft

Индустриски стил за уредување на домот

Индустрискиот стил како таков за прв пат се појавил во 60тите години во Америка во Њујорк каде што напуштените фарбрики почнале да ги преуредуваат во станбени простори. Ваков вид на станови најчесто се појавува во урбаните делови и се карактеризира со големи простории и високи повеќе…

HJ

Овонеделна препорака од нашите архитекти – Совети како да уредите мал стан

Малите станови доколку се внимателно испланирани можат да бидат исто толку фукционални како и големите. Денес ќе Ви дадеме неколку препораки од нашите архитекти за тоа како да уредите мал простор. Палета на бои Во ваков вид на простори важно е да се користат светли повеќе…

11

Договор за купопродажба – На што да треба да внимаваме?

Сите ние при купување на нов дом највеќе се фокусираме на квалитетот и удобноста на домот, но неретко го забораваме оној бирократски дел од купопродажбата кој е круцијален во процесот. Откако ќе одберете стан, брокерите Ви нудат преддоговор и договор за купоподажба кои им даваат повеќе…

6

Живеење на приземје

Кога барате нов стан, без сомнение имате листа на она што барате и што не барате. Некои критериуми може да бидат бескомпромисни, како на пример колкав ви е буџетот за станот или на која локација да биде, но некогаш постојат секундарни критериуми кои се пофлексибилни. повеќе…

Blue-bedroom

Најдобрите бои за спална соба

Кога избирате боја за спалната соба, немојте одлуката да ја оставите на случаен избор. Спалната соба е место каде се одмарате после напорниот ден, а добриот сон е неопходен за добро здравје и справување со секојдневните обврски. Затоа, бидете внимателни кога избирате боја која ќе доминира повеќе…

christmas-gifts

КРЕАТИВНИ НАЧИНИ ЗА ПАКУВАЊЕ НА НОВОГОДИШНИТЕ ПОДАРОЦИ

Новогодишните празници се време од годината кога најмногу мислиме на нашите најмили и сакаме да ги изненадиме со посебни подароци за убав почеток на новата година. Наместо да купувате еднолични украсни кеси, сами спакувајте ги подароците уникатно и со посебна љубов, според вкусот и стилот повеќе…

maxresdefault

Направете сами: 10 идеи за новогодишно украсување

Нема потреба да трошите цело богатство за новогодишно декорирање на домот. Разбудете ја креативноста, искористете го ладното време и сами направете новогодишни украси. Воедно, обезбедувате забава за целото семејство 🙂 Погледнете ги нашите предлози: 1.За вашата влезна врата направете снешко од венци.  -Купете три венци повеќе…

promo292889395

ИДЕИ ЗА НОВОГОДИШНИ ДЕКОРАЦИИ

Сигурно веќе сте почнале со украсување за новогодишните празници. Искористете го ладното време и вашата креативност и создадете вистинска новогодишна магија во домот. За таа цел ви претставуваме неколку идеи за декорации кои со сигурност ќе измамат комплименти од вашите гости 🙂 Нека следнава галерија повеќе…

mixed concrete pouring at construction site

Што е МБ (марка на бетон)?

Бетонот е еден од главните градежни материјали кои се користат при изградбата на објектот. Тој е составен од песок, вода и цемент. Се одликува со голема сила и има мала еластичност, што дополнително се постигнува со додавање на арматурата. Што влијае врз цврстината на бетонот? повеќе…

shelve-designs-that-will-change-look-of-your-home-1-750x400

ИДЕИ ЗА ПОЛИЦИ КОИ ЌЕ ГО ОСВЕЖАТ ВАШИОТ ДОМ

Од полици никогаш доста 🙂 . Без разлика дали се вселувате во нов стан, сте решиле да го реновирате стариот или пак едноставно ви требаат дополнителни полици, следнава галерија ќе ви послужи како инспирација. Изберете го вистинскиот дизајн и боја според останатиот ентериер и не повеќе…